Przed Macworld Keynote 2008


08.01.2008 Apple pokazało nowe wersje:

Jeśli to pokazało się dzisiaj to jakie uderzenie czeka na Nas podczas wystąpienia Steve’a Jobs’a ? Hmm nie lubię siać plotek, wymyślać nieistniejących urządzeń od Apple ale jeśli chcecie poznać moje typy to zapraszam do dalszej części wpisu :)

  • MacBook Nano – wolałbym aby nie montowali w nim jednak dysku opartego o pamięć flash (albo chociaż niech dadzą wybór kupującemu!). Brak czytnika ? Hmm skoro ma mieć 13″ to czytnik się zmieści spokojnie :) Cieńszy i wydajniejszy niż MacBook byłby takim prawdziwym łącznikiem między MB a MBP.
  • SDK dla iPhone i iPod Touch – bardzo jestem ciekawy czy SJ zaprezentuje możliwości pisania programów dla tych urządzeń (legalnie :P). Spodziewam się jednak wymagań w stylu zatwierdzenie przez jakąś grupę programistów z Apple bo pewnie nie będą chcieli dawać programistom wolnej ręki (obawa przed hackami ? włamaniami na iPhone itp. rzeczami?).
  • Wypożyczalnia iTunes i pliki dla iProduktów na DVD/HD-DVD/Blu-Ray. Czytelnik MacRumors.com kupił DVD z serialem ‚Family Guy’ i znalazł na nim plik z odcinkami wymagający iTunes w wersji 7.6 :) Sugeruje to, że Apple zaktualizuje iT za tydzień. Wypożyczanie filmów jest prawie na 100% pewne gdyż w wielu serwisach są w miarę potwierdzone informacje, że Apple prowadziło lub nadal prowadzi rozmowy z wytwórniami w tej sprawie.
  • Wejście z iPhone / Apple na kolejne rynki. Nie sądzę aby poświęcił chociaż 30 sekund dla Apple Polska ale może chociaż na jednym ze slajdów się pojawi AP i przybliżona premiera i sieć dla iPhone’a.
  • AppleTV 2.0. Dodanie możliwości nagrywania materiału, większe dyski, tańsza cena.
  • MacMini 2.0. Obniżka cen, zwiększenie wydajności.
  • AppleTV dead. MacMini+AppleTV. Może tak też zrobią ;)
  • Coś czego nie widzieliśmy do tej pory. iRack? iPaper? iBrain? ;) Coś dużego bo wg. Gizmodo.com wydarzenia z dzisiaj mają się tak do Macworld 2008 :)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s