iTunes / iPod Touch / iPhone / Apple TV Software Update


Nie będę rozmieniał na drobne te aktualizacje. Do iTunes dodano funkcję wypożyczania filmów. Oczywiście US Only na razie ale do końca roku mają mieć je wszystkie sklepy. Z naszego punktu widzenia czyli z Polski mało nas interesuje ten dodatek do funkcjonalności iTS bo nie możemy z niego legalnie korzystać na terenie Polski. Szczegółowe informacje tutaj.

iPod Touch zyskał nowe aplikacje: Mail, Maps, Weather, Notes i Stocks. Jest jedno ‚małe’ ale…osoby, które już posiadają iPod’a Touch a chcą mieć te programy muszą je kupić w iTunes Store za 19.99$ ! Nie byłoby to głupie gdyby nie fakt, że każdy kto kupi od dzisiaj ‚nowego’ iPod’a Touch w sklepie od Apple ma już te programy wgrane ! Kompletna bzdura ze strony Apple ! Praktycznie wygląda to na karę dla tych, którzy wcześniej zaufali im i kupili Touch’a… Więcej info tutaj.

iPhone doczekał się aktualizacji oprogramowania, które dodało m.in. lokalizowanie położenia telefonu w Maps przy pomocy sygnału GPRS. WebClips to kolejna funkcja jaką dodali – możliwość wrzucenia ikonki na ‚biurko’ telefonu zrobionej z elementu strony www. Bardzo ciekawa i przydatna rzecz moim zdaniem. Więcej info tutaj.

Apple TV jak przypuszczałem dostało drugą szansę. Można teraz bez użycia innego Mac’a kupować filmy i muzykę oraz ściągać podcasty audio i video. Obniżona została też cena: z 299$ na 229$.

Ostatnia rzecz – SDK w lutym. Wtedy rozkwitnie oprogramowanie dla Touch’a i iPhone’a :)

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “iTunes / iPod Touch / iPhone / Apple TV Software Update”

  1. Kris, ja tam się nie znam, ale może w tym przypadku jest podobnie, jak było z „n” – prawo amerykańskie zabrania bezpłatnego poprawiania specyfikacji.
    Jak mówię, nie znam się, ale *być może* prawnicy Apple ustalili, że to zbyt duża zmiana funkcjonalności „taczki”, by dać to za darmo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s