Drugi dzień z Leopardem


Jest coraz lepiej :) Spaces już prawie opanowane i zorganizowane, staram się jakoś podzielić programy na 4 biurka bo więcej = większe zamieszanie moim zdaniem. Stacks na razie niezbyt często używam a Time Machine…działa i tyle :)

Front Row

Co mnie bardzo zdziwiło to nowa wersja Front Row. Czytałem do tej pory dość nieciekawe opinie użytkowników na temat tej wersji, że gorsza i brak wizualnego ‚bajeru’ podczas uruchamiania (‚odjazd’ biurka w dal i pojawienie się FR). Teraz tylko przyciemnia się ekran i pojawia FR, którego interfejs trochę się zmienił – na lepsze !

Korzystam z niego głównie do oglądania podcastów. Teraz mam od razu z poziomu FR dostęp do ‚Info’ każdego z nich. Mam też wrażenie, że działa szybciej niż poprzednia wersja z Tiger’a.

Finishing Charge

Wycięty powyżej zrzut z ekranu to nowość jaką zauważyłem w Leopardzie. Do tej pory podczas ładowania baterii w MB na OS X Tiger gdy było już niby 100% (tak twierdził iStat Pro Widget) status się nie zmieniał na pasku na górze. Teraz pojawił się nowy ‚stan’ baterii czyli kończenie ładowania – mała rzecz a cieszy :)

Nowa funkcja w iChat – Screen Sharing – to naprawdę ciekawa i pomocna rzecz. Przeraża trochę to, że osoba przejmująca kontrolę może robić co chce :) Nie zauważyłem żadnych ograniczeń, przejmujemy nawet funkcjonalność przycisków na myszce. Jeśli tylko mamy kogoś wśród znajomych na iChat posiadających Leoparda i mamy problem, który oni mogą rozwiązać (i mamy do nich zaufanie, że nie skasują nam kolekcji…muzycznej ;) ) to Screen Sharing może uratować nam życie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s