Muxtape.com


Jakiś czas temu oglądając popSiren dowiedziałem się o stronie muxtape.com

Na początku korzystałem z niej niezbyt często, ostatnio jednak dzięki małej aplikacji ‚Muxtape’ stworzonej w Fluid przez Toma Martina o wiele wygodniej słucha się muzyki.(tutaj można ściągnąć ten program – OSX only)

Dirtchamber Muxtape

Właśnie – czym jest muxtape ;) Jeśli pamiętacie dawno temu muzyki słuchało się na kasetach magnetofonowych. Często robiło się też miksy dla znajomych, na imprezy itd. Teraz mając internet i muxtape.com możemy zrobić podobną rzecz w kilka minut – o wiele wygodniej na pewno ! :)

Ustalamy następnie kolejność utworów, nazwę naszego mix’a i krótki opis oraz kolor tła. To tyle – możemy teraz rozsyłać wszystkim znajomym nasz ‚mixtape’.

Ograniczyć się musimy jedynie do 12 utworów, każdy nie większy niż 10MB – format MP3 – oby wprowadzili AAC bo ‚trochę’ tego mam ;) Poza tym warunki na jakie zgadzamy się podczas rejestracji (login / hasło / mail) mówią o tym, że muxtape nasz może być skasowany np. gdy będzie zawierał tylko jednego artystę lub piosenki z jednego albumu. Również nie można umieszczać piosenek, których samemu się nie posiada (legalnie).

Minusy ? Brak możliwości wyszukiwania utworów w różnych muxtape’ach. Czasami człowiek ma ochotę posłuchać konkretnej rzeczy i szuka np. piosenki Ozzy Osbourne’a. Trzeba na ‚chybił trafił’ szukać po mix’ach umieszczonych na głównej stronie :)

Ale może to właśnie o to chodzi, aby poszerzać horyzonty, słuchać innej muzyki niż ta którą mamy u siebie na komputerze. I klikać w ‚buy this mp3’ na amazon.com ;)

Polecam i zapraszam na mój pierwszy MUXTAPE: DIRTCHAMBER

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s