Kris i Podcasty – Część 18 – Hot For Words


Zastanawialiście się kiedyś dlaczego mówi się ‚koktajl Mołotowa’? Albo czemu mięśnie po angielsku to ‚muscles’? Może słowo ‚mayday’ podczas wzywania pomocy przez statki też Was interesuje? Nie mogliście trafić lepiej – ‚Hot For Words’ jest na posterunku ! :)

Hot For Words

HFW czyli Marina Orlova to piękna 27-letnia pani filolog z Rosji. Będąc jakiś czas w USA, w połowie 2007 roku postanowiła stworzyć ‚videoblog’ opisujący pochodzenie słów. Okazało się to na tyle trafnym pomysłem, że w tym momencie Hot For Words jest najczęściej oglądanym kanałem na YouTube.com!

Marina Orlova

Poza tym Marina została uznana przez Wired Magazine za ‚Sexy Geek of the Year’ (2007) natomiast G4 TV umieściło ją na 6 miejscu na liście pięknych kobiet internetu :)

Jak widzicie razem z ładną osobą może iść również inteligencja – i takie jest motto Mariny „Intelligence is Sexy”.

Kanał youtube.com to nie jedynie miejsce gdzie możecie zdobywać wiedzę od Mariny, macie również do dyspozycji RSS z iTunes’a.

PS. Na stronie Mariny podana jest informacja, że w czerwcu możemy spodziewać się 2 płyt DVD: z lekcjami w lepszej jakości niż youtube/podcast a druga to w zasadzie nieudane sceny, ‚bloopers’ czyli wpadki :)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s