iPhone 3G, 2.0 i mobileMe


Co to miało nie być…nowe generacje MacBook, MacMini, Cinema Display, iPhone z MMS’ami i 2 kamerkami do wideokonferencji itd. …

Otrzymaliśmy iPhone 3G, mobileMe i nowe oprogramowanie do iPhone’a i iPod’a Touch (wszystko w lipcu dopiero)

iPhone 3G wejdzie do 22 państw (nie do Polski – u nas dopiero ‚coming soon’) w lipcu i z nowych rzeczy posiadać będzie Assisted GPS, lepsze wejście na słuchawki, lepsze głośniki, 2 kolory (wersja 16GB będzie również biała) i niższą cenę ! $199 za 8GB i $299 za 16GB.

iPhone 3G

iPhone 3G w Polsce pokaże się ‚wkrótce’ (ale na pewno nie 11 lipca) w 2 sieciach: Orange i Era. Pozostaje nam czekać na ceny telefonu + informacje o tym z jakim abonamentem będzie można go kupić. Liczę również na możliwość rozwiązania aktualnej umowy z Orange i podpisanie nowej z iPhone’em ;)

iPhone 3G w Polsce

WiFi nadal jest w wersjach b/g – a co z ‚n’ ? Nie do końca logicznie Apple się zachowuje zachwalając ‚n’ w MacBookAir, Time Capsule itp. urządzeniach a zapomina o iPhone i iPod Touch, które też powinny obsługiwać ten standard już. No tak…zawsze trzeba mieć asa w rękawie i możliwość wydania za pół roku wersji *.5 urządzenia wzbogaconego o ‚nowe, niepowtarzalne funkcje’ ;)

mobileMe to następca .Mac. Zmieni się interfejs na www (web 2.0) i dodano sporo funkcji pomagających w synchronizacji poczty i kalendarza na pc / mac / iPhone :)

mobileMe

To taka lepsza wersja rzeczy od Google (GMail, kalendarze itd). Niestety płatna nadal $99 ale tym razem dostajemy 2 razy większą pojemność konta czyli 20GB!

Posiadacze .Mac dostają darmowy upgrade i możliwość korzystania nadal z adresów w domenie starej – także bez stresu :)

Ogólnie – nie jestem jakoś gigantycznie zachwycony tą prezentacją. Pokazano iPhone’a bez MMS’ów, sporo programów które pojawią się kiedyś w AppStore (które również kiedyś się pojawi…), wprowadzono ulepszoną wersję .Mac czyli mobileMe.

W lipcu czeka nas również premiera oprogramowania 2.0 na iPhone. iPod Touch też ją otrzyma ale…za $9.99…

Jakby tego było mało to teraz ceny iPhone’a w porównaniu z Touch wyglądają śmiesznie nisko – jest o $100 tańszy ! Spodziewać się też można obniżki cen Touch’a w takim razie…inaczej wyglądać to będzie nielogicznie.

iTunes w wersji 7.7 pojawi się razem z iPhone 3G. Przewiduję również 10.5.4 w momencie premiery mobileMe – będą musieli pozmieniać trochę ustawień w systemie i będzie okazja do załatania i poprawienia błędów z 10.5.3 :)

Steve wspomniał również o kolejnej wersji systemu – Snow Leopard. Ale to tyle – wspomniał o niej i już :P Szczegóły pewnie wypłyną wkrótce do internetu – postaram się wtedy je tutaj opisać.

PS. Zadziwiającą rzeczą jest szybkość z jaką ukazała się polska wersja stron na Apple.PL odnośnie dzisiejszych wydarzeń – zmiany widać coraz lepsze :)

Reklamy

6 myśli na temat “iPhone 3G, 2.0 i mobileMe”

 1. Wróciłem do domu, przeczytałem o nowym iPhone i… zacząłem się zastanawiać na zakupem. :-)
  Co braku „n” nie rozpaczałbym. Po co Ci? Do WWW nawet „b” wystarczy, do wideo na ekranie tej wielkości „g”… TC generuje duży ruch, aTV też, a iPhone nie potrzebuje takiej „rury”. :-) Rozczarowuje jednak brak MMS’ów (mimo, że to przecież tylko aplikacja!), za to możliwość legalnego zakupu w PL i ta cena diametralnie zmieniają mój stosunek do tego urządzenia. Wciąż są pytania, np. czy będzie gadał z każdym zestawem BT czy muszę kupić cudo od Apple?

 2. BT chyba już w iPhone 1.0 działało z innymi słuchawkami. Ale przesyłania plików bym się nie spodziewał – ja i tak tej funkcji nie potrzebuję więc dla mnie to bez różnicy :P

  Co do ‚n’ to może i masz rację. ‚g’ wystarczy do przeglądania stron i nawet oglądania tych filmików na YouTube.

  Czekam niestety dość niespokojnie na ogłoszenie cen przez Orange i Erę. I abonamenty jakie trzeba będzie wykupić razem z telefonem…

 3. Ja czekam spokojnie. :-)
  Jak wywalą kosmiczną cenę to oleję, jak nie – do nowego cyrografu mam ponad pół roku – luz… :-D
  Ja jednak liczę na kilka normalnych (dla mnie) funkcji związanych z BT: modem w terenie, przesyłanie plików bez potrzeby noszenia kabelka, pisanie SMS’ów na klawiaturze komp. – ot, takie rzeczy (ma je każdy rozsądny tel., nie wymagam cudów). MMS’y też jednak są u nas powszechniejsze niż mail.
  Nie napalam się. Nie mówie nie, ale jak ma być droższy i słabszy od N82 to po co przepłacać? :-)

 4. A jeszcze o cenie. Kris umyka Ci, że te 199$ to cena przy podpisaniu lojalki – kupując Touch’a tego nie robisz, więc takie porównywanie ceny zakupu nie ma sensu.

 5. Rozumiem, że $199 + abonament trzeba liczyć tylko to chyba nadal trochę dziwnie wygląda.
  Ale nie liczę na obniżkę iPod’a Touch gdyż zbyt przybliżyłaby się do cen Nano / Classic i w konsekwencji musieliby korygować ceny wszystkich iPod’ów…to nie jest w stylu Apple ;)

  Tak samo jak Ty Rudhy – czekam na informacje oficjalne od Orange i Era w sprawie abonamentu itd. – wtedy podejmuję decyzję czy chce ‚JezusPhone’ :P

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s