Cichy Rock & Roll


09.09.09 to bardzo ciekawa data i łatwa do zapamiętania :)

Ja będę ją pamiętam m.in. z powodu pokazania się jednej z najbardziej pożądanych przeze mnie funkcji w iTunes czyli porządkowanie ikon aplikacji w iPhone. Sądzę, że Apple mogło spokojnie umieścić ją od razu przy premierze AppStore aby wygodniej wszystkim zarządzać ale taka jest polityka firmy i nigdy nie dają od razu wszystkiego użytkownikom. W ten sposób po miesiącach wyczekiwań cieszę się z tej funkcji i już z niej korzystam intensywnie :)

iTunes 9

iTunes 9 to również Genius Mixes jednak nie jest mi dane sprawdzić jak działają. Serwery Apple nie wyrabiają i aktualnie podczas ‚Update Genius’ mam time out’a. Trzeba czekać.

Przebudowany interfejs programu na razie mnie mocno zdziwił ale zapewne się do niego przyzwyczaję. Nie pasuje on teraz do reszty programów m.in. takich jak iPhoto (a poprzednia wersja właśnie w jego kierunku zmierzała).

Sklep zmienił się graficznie ale także dostał nowe funkcje takie jak iTunes LP. Nie są one jednak dla Nas istotne ze względu na brak polskiej wersji iTunes Store.

Oprócz iTunes 9 użytkownicy ujrzeli nowe wersje iPod’ów.

Nano doczekał się większego ekranu 2.2″, głośniczka, mikrofonu, krokomierza oraz kamerki umożliwiającej nagrywanie filmików w jakości 640 x 480 w kodeku h.264. Ciekawe jednak czy nadal Apple utrzyma na niektóre rynki w Europie wersję 4GB gdyż na prezentacji i w sklepie Apple Store mowa jest tylko o wersjach 8GB i 16GB. Dziwna sprawa w Apple Store gdyż kolor czerwony i żółty mają wyłączność na ten sklep – czemu akurat żółty ?

iPod Nano 5G

Classic w zasadzie dostał lekkiego kopa tylko, zmieniony dysk ze 120GB na 160GB.

iPod Classic

Shuffle w wersji ‚mydełko’ zniknął całkowicie i zastąpiła go wersja ‚zapalniczka’ o pojemności 2 i 4GB. Dostaliśmy też do wyboru kolory, oprócz srebrnego i czarnego mamy teraz różowy, niebieski i zielony. Jest też wersja ‚specjalna’ dostępna tylko w Apple Store wykonana z nierdzewnej, polerowanej stali.

iPod Shuffle

Touch potraktowany został jak iPhone 3GS. Wersja 8GB jest taka sama, 16GB zniknął całkowicie a 32GB i 64GB mają mocniejsze wnętrzności.

iPod Touch

Wszędzie ceny poszły w dół co cieszy :) Czekam na ceny w Polsce i pierwsze sztuki w iSpot :)

Strona gdzie można porównać wszystkie iPod’y znajduje się tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s